چرا مردم " بارکد پرینتر "ها یا " پرینترهای لیبل زن " را دوست دارند؟

چرا مردم

هر کسی که در صنایع خرده فروشی، حمل و نقل، خدمات بهداشتی و حتی بخش های تفریحی کار می کند می تواند ازرش بارکد پرینتر را برای شما بازگو کند. چه راجع به پرینترهای صنعتی که در انبارها استفاده می شوند صحبت کنیم و چه پرینترهای رومیزی که برای چاپ بلیتو رسید استفاده می شوند، دستگاه چاپ بارکد، شکل های متنوعی دارد و در صنایع مختلفی استفاده می شود.

این همه تنوع و مزیت دستگاه چاپ بارکد باعث شده است که بازار فروش آن روز به روز رونق بیشتری پیدا کند و در نتیجه انظار می رود سازندگان این دستگاه در چند سال آینده به سود هنگفتی دست پیدا کنند. سود حاصل از تولید این دستگاه را نمی توان دقیق تخمین زد ولی قطعا روند رو به رشد زیادی خواهد داشت.

اگر صنعتی که شما در آن مشغول هستید، رهگیری محصولات یا پاسخگویی به سوالات مشتری ها بخش مهمی از تجارتتان است، پس احتمالا هم اکنون با مزایای بارکد آشنا هستید ولی اگر چنین نیست، باید بدانید که بارکد، روش استانداردی برای ذخیره و بررسی اطلاعات محصولات است. بارکدی که استفاده می شود چه یک بعدی باشد و چه دو بعدی، سیستم مناسب تری به غیر از بارکد برای رمزگذاری اطلاعات محصول، منشا، مقصد، محتویات آن و موارد دیگر پیدا نخواهید کرد.

استفاده های مختلفی که از بارکد می شود نمی تواند تنها دلیل محبوبیت پرینتر لیبل زن باشد. فاکتورهای زیادی وجود دارد که باعث می شود بازار بارکد بتواند به دستاوردهای مهمی در طی دهه آینده برسد؛ البته ممکن است بعضی استفاده های بارکد در گذر زمان کاهش پیدا کند و بعضی نیز روز به روز رونق بیشتری پیدا کنند تا در نهایت بتوانیم شاهد پیشرفت وسیع این دستگاه باشیم.

افزایش چشمگیر استفاده از دستگاه چاپ بارکد در بخش تولید

یکی از مهم ترین نکات در بخش تولید، کنترل دستگاه ها، اتوماسیون و بهینه سازی فرآیندهایی است که به مواد و زمان زیادی نیاز دارند. در گذشته موجودی انبار و دارايي هاي ثابت مثل میزان تجهيزات و تعداد وسايل نقليه بصورت دستی شمرده می شد؛  هر چند تعداد زيادي از مشاغل هنوز هم از روش دستی استفاده می کنند. امروزه در سیستم های خودکار، از بارکدها استفاده می شود؛ استفاده از بارکد باعث می شود که کسب و کارها محصولات خود را سریعتر به خارج از شرکت منتقل کنند و در نتیجه محصولات با سرعتی بیش از پیش وارد بازار می شوند.

مزایای دیگر استفاده از بارکد به جای  روش های دستی و سنتی، شامل کاهش و حذف خطاها و افزایش داده هاست؛ شرکت ها هم می توانند کل موجودی انبار  و زنجیره تامین محصولاتشان را بهتر بررسی کنند. در واقع کارخانه ها با استفاده از بارکد می توانند موجودی محصولات را بهتر بررسی کنند تا در صورت اتمام محصولی خاص نسبت به تولید مجدد آن سریعتر اقدام کنند، محصولات را با سرعت بیشتری به مکان های مشخص بفرستند و عواملی که باعث انبار بیش از حد محصولات می شود را به سرعت برطرف کنند.

با این همه مزیت جای تعجب نیست که پرینتر بارکد صنعتی بیشترین فروش را در بازار و در میان دستگاه های چاپ دیگر داشته است. از دستگاه چاپ بارکد در انبارها و ماشین آلات کارخانجات هم استفاده می شود زیرا این دستگاه محکم و مطمئن است و می تواند تعداد زیادی بارکد را در زمان کوتاه تری چاپ کند.

استفاده از دستگاه چاپ بارکد در زمینه مراقبت های بهداشتی

مسئله مراقبت های بهداشتی مسئله بسیار مهم است. شاید استفاده از بارکدها در زمینه مراقبت های بهداشتی برای بیماران چندان خوشحال کننده به نظر نرسد، ولی باعث جوابگویی سریعتر پرسنل به بیماران و ایجاد نظمی منحصر به فرد در این زمینه خواهد شد.

بارکد بیمارستان

در حال حاضر، از دستگاه چاپ بارکد به منظور ساخت مچ بند و برچسب هایی استفاده می شود که به بیمارستان ها کمک می کند تا بیماران را به خوبی شناسایی کرده و به آنها رسیدگی کنند، برای نمونه های خون و غیره برچسب های اختصاصی ایجاد کنند و در مراقبت بالینی بیماران هم کاربرد زیادی دارد. یکی از مهم ترین مسائل در ارتباط با سیستم مدرن مراقبت های بهداشتی، فقدان اطلاعات جامع و کامل در مورد بیماران است؛ اطلاعاتی مثل سابقه پزشکی بیماران، زمان مصرف آخرین دارو، زمان درمان بعدی بیماران و بسیاری از موراد مهم دیگر که جای خالی اش احساس می شود. البته تمام این مسائل با یک برچسب بارکد حل نمی شود، ولی می تواند به بیمارستان ها کمک کند تا محیطی امن تر و منظم تری را برای بیماران خود ایجاد کنند؛ در واقع داشتن چنین محیطی یکی از مهمترین امتیازات هر بیمارستان محسوب می شود. دولت هر ساله میلیاردها تومان هزینه رفع اشتباهات پزشکی و یا تشخیص های اشتباه می کند درحالیکه می توان با استفاده از این تکنولوژی، خطای ایجاد شده را به حداقل رساند و در هزینه های صرفه جویی کرد.

بیمارستان ها و سایر مراکز بهداشتی عمدتا از لیبل پرینتر رومیزی و پرتابل استفاده می کنند. استفاده از دستگاه چاپ بارکد رومیزی و پرتابل برای کارهای چاپی کوچک و متوسط مناسب است که در آن قابلیت تحرک و استفاده آسان از این دستگاه در اولویت است.

محبوبیت پرینتر لیبل زن رومیزی

امروزه از دستگاه های پرتابل و قابل حمل استفاده های زیادی می شود. ما می توانیم از طریق گوشی های هوشمند و سایر دستگاه های تلفن همراه خود به برنامه های متنوعی دسترسی پیدا کنیم. محبوبیت استفاده از موبایل باعث شده است که سازندگان آن به فکر برنامه های بلند مدتی برای آن باشند. لیبل پرینترهای صنعتی اصلی ترین محصول تولید شده برای نیاز بازار است ولی دستگاه های چاپ رومیزی و قابل حمل نیز در این سال ها جای مناسبی برای خود پیدا کرده اند.

mobile barcode printer

بسیاری از صنایعی که از بارکد پرینتر استفاده می کنند، از سازمان های بهداشتی گرفته تا دولت و حوزه های تفریحی و مسافرت، از مزایای منحصر به فرد چاپگر بارکد پرتابل آگاه هستند. چاپگر بارکد چه برای نوار مچی بیمار در بیمارستان و چه به عنوان برچسب اسم برای ملاقات با مقام دولتی، بلیط کنسرت و یا بلیط وسایل حمل و نقل استفاده شود، می تواند مزیت های زیادی داشته باشد و چاپگری که بتواند تمام این نیازها را در قالب یک دستگاه کوچک رومیزی برطرف کند، قطعا ابزار مهمی ست.

آینده از آن پرینتر بارکد حرارتی است!

چاپ حرارتی بارکد، فن آوری جدیدی ست که شامل چاپگرهای حرارت مستقیم و انتقال حرارتی می شود. در چاپ حرارتی مستقیم از یک نوار گرم به نام ریبون برای ایجاد یک بارکد بر روی انواع مختلفی از مواد و متریال استفاده می شود؛ در حالی که در روش پرینت حرارتی، بارکد مستقیما بر روی مواد چاپ شده مهر می زند. در واقع انتقال حرارتی، چاپی ست که بدون ضربه انجام می شود.

روش های قدیمی تر تولید بارکد شامل نقطه ماتریس، جوهر افشان (روش چاپ سریع از راه جوهر فشانی برقی)، و ظرف استوانه ای ست که امروزه به خاطر وجود فن آوری جدید "چاپ حرارتی" دیگر استفاده ای از آن ها نمی شود. انتظار می رود که تا سال 2022 فروش چاپگرهای حرارتی از آستانه 1.7 میلیارد عدد هم عبور کند، چرا که این چاپگر هم ارزان است و هم کیفیت بارکدهای تولیدی آن بسیار بالاست.

خیلی ها فکر نمی کردند که تولید بارکدها از سال 1970 تا کنون که برای اولین بار در آدامس ها استفاده شد انقدر رونق پیدا کند. در حال حاضر، چاپگر بارکد نقش مهمی در تولید محصولات شرکت های مختلف در سرتاسر جهان دارد. دستگاه چاپ بارکد چه بزرگ باشد و در صنعت استفاده بشود و چه کوچک باشد و بصورت دستی استفاده شود، باز هم در دهه آتی شاهد پیشرفت بیشتر آن خواهیم بود. از همین حالا در مورد بارکدها و چاپگرهایی که مناسب کسب و کارتان هستند تحقیق کنید تا نهایت بهره برداری را از این فناوری داشته باشید.

شما نیز نظرات و تجربیات خود را در این باره به اشتراک بگذارید. چرا از بارکد پرینتر استفاده می کنید؟ چه تحولی در کار شما ایجاد کرده است؟ با اشتیاق منتظر شنیدن صحبت های شما هستیم.

نظرات بازدیدکنندگان